В Україні через погодні умови недобір меду становить до 50%

Поділитись

В Україні через погодні умови недобір меду становить до 50%

Глобальні зміни клімату сильно впливають на бджільництво в усьому світі, у тому числі, і в Україні. Інформує пресслужба ТМ “Знатний Мед”.

“В результаті кліматичних змін порушується нормальний розвиток бджолосімей, бджоли виходять до медозбору ослабленими, а хороший медозбір може забезпечити лише велика і сильна бджолина сім’я”, – говорить Валерій Курейко, бджоляр і бортник, засновник ТМ “Знатний Мед”.

Через примхи погоди змінюються стандартні терміни початку і закінчення медозбору, сам медозбір переривається раптовими похолоданнями або тривалою спекою, суховіями т. д. Все це ускладнює бджолярів, а також підвищує ризики в отриманні хороших врожаїв.

2021 рік за непередбачуваністю погодних факторів перевершив всі попередні – періоди з дощами змінювалися похолоданнями, а ті спекою, до них додавалися сильні вітри, гради й інші катаклізми.

«Через дощові періоди недобір меду з акції становив до 40%, а у підсумку спеки 30-35 градусів, недобір меду з липи становив до 50%», – говорить Валерій Курейко.

У цих умовах пасічники, традиційно, сподівалися на ключову медоносну культуру – соняшник, але цього разу  з ним теж виникли проблеми.

«Соняшник виділяє нектар при відносній вологості повітря більше 45-50%, що спостерігалося тільки рано вранці і ввечері. Тому бджоли працювали по принесенню нектару не 10-12 годин, а від сили 4-5 годин за світловий день, що скоротило медозбір мінімум на 30% », – стверджує Валерій Курейко.

Крім того, в поточному році в багатьох областях України посіяли швидкодозріваючі гібриди соняшнику, які цвітуть всього 5-7 днів, у той час як звичайний період цвітіння соняшнику – 3-4 тижні. Таким чином, період медозбору з соняшнику істотно скоротився.

«Багато хто розглядає поточну ситуацію з погодою, як тимчасову  й аномальну. Але що, коли ми стикнулись з новою реальністю, що незабаром стане нормою? Тоді треба швидко переглянути деякі звичні принципи бджільництва», – відзначає Валерій Курейко.