Названо сільськогосподарську культуру, яка допомогає відновлення родючості ґрунтів

Поділитись

Названо сільськогосподарську культуру, яка  допомогає відновлення родючості ґрунтів

Зміна клімату в Україні змушує аграріїв шукати альтернативи традиційному веденню сільського господарства. Це і корективи в технологіях, і пошук посухостійких гібридів, і вибір нових культур для вирощування. Амарант є однією з таких культур, що стрімко набирають популярність.

«В останні три роки ми впритул наблизилися до позначки 4 тис. га за обсягами вирощування амаранту. Перетнути цю позначку плануємо цьогоріч. Найбільш придатними для вирощування культури є південні та центральні області України, враховуючи високу посухостійкість культури», – розповідає Олександр Дуда, голова ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції».

Зокрема, за останні два роки найвищі показники урожайності амаранту на господарстві (2,6 та 2,2 т з га) були отримані на Кіровоградщині. Є позитивний досвід вирощування амаранту і на пісках Херсонщини, де ведення рослинницької діяльності аграрії вважали недоцільним.

«Загалом же вирощувати амарант можна в усіх регіонах України. Як в південних і центральних областях, так і східних, де кліматичні умови дають змогу забезпечити якісне насіння. В більш вологих регіонах, крім насіння, можна отримати кращі врожаї зеленої маси», – зазначає Дуда.

Аграрій також розповів, що амарант потребує у 2-3 рази менше води для формування одиниці органічної речовини, ніж озима пшениця та кукурудза, що робить культуру адаптованою для різних кліматичних умов України.

За його словами, сьогодні в Україні районовано 19 сортів амаранту. Ентузіасти вирощують близько 5-6, а в промисловому виробництві домінують три – Харківський-1, Лєра, Ультра.

«До того ж, амарант відомий як сидерат для відновлення родючості ґрунтів. Ефект ми спостерігаємо самі, а також маємо відгуки сільгоспвиробників, які підтверджують, що культура є гарним попередником не тільки для ярих, а й для озимини пізньої сівби», – зазначає Дуда.

Джерело