В Маріуполі студентка виготовляє добрива із водоростей азовського моря

Поділитись

В Маріуполі студентка виготовляє добрива із водоростей азовського моря

Cтудентка з Маріуполя готує першу партію добрив із водоростей азовського моря.

Марія Шабанова разом із викладачами Приазовського державного технічного університету (ПДТУ) удосконалює технологічний процес, проводить дослідження в університетській лабораторії та збирає водорості на узбережжі Азовського моря. Робота проводиться в рамках Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Разом із членами своєї команди – викладачами Приазовський державний технічний університет (ПДТУ) – Марія удосконалює технологічний процес, проводить дослідження в університетській лабораторії та збирає водорості на узбережжі Азовського моря.

“Ми заготовляємо водорості, збираємо їх на узбережжі моря. Спочатку їх потрібно перебрати, посортувати за видами, потім висушити. Також ми зробили експеримент – отримали екстракт добрива з “живих” водоростей та сушених, потім у лабораторіях порівняли аналіз. Найближчим часом маємо вирішити, яку технологію для виробництва обрати – метод центрифугування або дегідрації (випарювання). За нашими підрахунками, для виготовлення 1 літра екстракту добрив потрібно 2 кілограми сухої сировини”, — розповіла Марія.

Для виготовлення екодобрив “Mr.Seaweed” стартаперка потребує інвестицій: для облаштування лінії у промислових об’ємах потрібно 50 тисяч доларів. Це гроші на сушильний апарат, закупівлю іншого обладнання.

Перші експерименти Марія починала у батьківській теплиці та на кухні вдома. Взимку отримала прототип свого продукту, який презентувала спочатку на фестивалі інноваційних проєктів у Маріуполі, а потім — у Києві.

Марія навчається на другому курсі ПДТУ за спеціальністю Біомедична інженерія. Нагадаємо, свій стартап Марія розробила у стартап-школі ПДТУ, яка створена за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.

Джерело