Уряд змінив порядок виділення дотацій на системи зрошення

Поділитись

Уряд змінив порядок виділення дотацій на системи зрошення

Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених для надання державної підтримки сільгоспвиробникам, які використовують меліоровані землі. Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 26 січня 2022 року.

Згідно з текстом пояснювальної записки до постанови, метою документу є підтримка вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу для забезпечення розвитку зрошуваного землеробства в умовах зміни клімату.

Очікується, що реалізація ухваленої постанови забезпечить підтримку сільськогосподарських товаровиробників для подальшого збільшення валового виробництва сільськогосподарських культур та забезпечить продовольчу безпеку держави в умовах зміни клімату.

Реалізація проекту акта дозволить надати держпідтримку сільгоспвиробникам у вигляді бюджетної дотації на безповоротній основі у розмірі до 25% вартості витрат за введені в експлуатацію зрошувальні системи (матеріали, засоби для реконструкції, дощувальна техніка, канали, трубопроводи, запірна арматура) у період с 1 листопада попереднього року до 31 жовтня поточного року.

В Україні обліковується 2 млн 178 тис. га зрошуваних земель, але по факту у 2020 році зрошували лише 551,4 тис. га.

Джерело