Уряд ухвалив Концепцію держпрограми використання та охорони земель

Поділитись

Уряд ухвалив Концепцію держпрограми використання та охорони земель

Маючи настільки багатий земельний фонд, який перевищує 60 млн га землі, Україна просто зобов’язана берегти та піклуватися про свої землі. Тим більше, що 70% – це сільськогосподарські землі, які дають нам продукти харчування.

Тому формула проста: якість ґрунтів = якість їжі, яку ми споживаємо.

Втім протягом останнього десятка років використання земельно-ресурсного потенціалу держави не можна було назвати раціональним: мільйони гектарів наших земель опинилися у вкрай зношеному стані, а єдина державна система охорони земель була взагалі відсутня. Донедавна. 19 січня Кабмін зробив два рішучі кроки до кардинальних змін у цьому питанні.

  1. Уряд затвердив порядок консервації земель
  2. Уряд схвалив Концепції загальнодержавної цільової програми з використання та охорони земель

Це означає, що деградовані землі мають бути виведені з обігу шляхом їх консервації. Механізм залужування, заліснення та ренатуралізації дозволить відновити виснажені ґрунти; а відновлення зрошувальних систем – раціонально використовувати запаси вологи в ґрунті.

Крім того, Кабмін впровадить комплексну програму щодо використання та охорони земель до 2032. Вона передбачатиме:

  • розробку схем землеустрою і технікоекономічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративнотериторіальних одиниць;
  • моніторинг земель і якості ґрунтів із створенням геоінформаційної платформи;
  • запобігання необґрунтованому вилученню земель с/г призначення для несільськогосподарських потреб;
  • захист земель від шкідливого антропогенного впливу, відтворення і підвищення родючості ґрунтів, підвищення продуктивності земель лісового фонду, дотримання особливого режиму використання охоронюваних земель.

Земельна реформа і, зокрема, введення ринку землі створили додаткові можливості для землекористувачів та землевласників, але водночас наклали подвійну відповідальність щодо поліпшення захисту земельного фонду України, навколишнього природного середовища, здоров’я населення. Готуємо відповідний законопроект та будемо радикально змінювати підходи до ефективного землекористування земельними ресурсами.

Джерело