Укрзалізниця незаконно уклала мільйонний контракт з Німецькою залізницею

Поділитись

Укрзалізниця незаконно уклала мільйонний контракт з Німецькою залізницею

Незаконна угода майже на мільйон євро. Експерти Тимчасової слідчої комісії вважають контракт між «‎Deutsche Bahn Engineering» та «‎Укрзалізницею»‎ незаконним, оскільки УЗ навмисно уникла тендера щодо обрання консультанта для компанії.

Йдеться про договір, який наприкінці серпня було укладено між Київським електровагоноремонтним заводом, який належить УЗ, і німецькою компанією з надання консультацій для держпідприємства. У ТСК кажуть, що угода навмисно була проведена через підконтрольний завод. І за всіма ознаками — це намагання уникнути відкритих міжнародних торгів через ProZorro. Зазначається, що замовником цих послуг мав бути не ремонтний завод, а сама «‎Укрзалізниця».

Інший аспект цієї закупівлі — некомпетентність топ-менеджменту УЗ, зазначають у комісії. У ТСК вважають, що послуги, які мають надати німецькі консультанти не такі вже й складні, а саме формування вимог до закупівель рухомого складу і розрахунок пасажиропотоку. Всі ці документи мали б формувати менеджери УЗ. Проте наглядова рада вирішила діяти у звичному для них напрямку — займатися марнотратством бюджетних коштів і заводити компанію у ще глибшу кризу. Наразі ТСК продовжує вивчати всі обставини і документи цієї угоди.

Джерело