Українські вчені створили дешеве та ефективне рідке паливо

Поділитись

Українські вчені створили дешеве та ефективне рідке паливо

Українські вчені створили водовугілля – рідке паливо, яке дозволить дешево й ефективно опалювати житлові будинки. Розробку представили вчені з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Київського політехнічного університету ім. Ігоря Сікорського.

«Ми розробили систему опалення і зокрема, установку, яка працює на водовугіллі, – розповідають вчені. – Для потужного процесу горіння знадобиться тільки поєднання води і бурого вугілля, а також, плазмотрон і електрика».

Електрика потрібна лише для запуску хімічної реакції, в результаті якої палаючий факел віддаватиме тепло,пояснюють вчені. Таким чином, невелика кількість електрики забезпечуватиме достатньо теплової енергії: на обігрів 250 квадратних метрів житлової площі потрібно три куба газу на годину, в той час, як нова установка зажадає на ту ж житлову площу всього 2.5 кВт – порахуйте тепер різницю у вартості опалення.

Розробка допоможе Україні позбавитися від газової залежності і вийти з економічної і паливної кризи, впевнені вчені.

«Установка буде універсальна: житлові будинки, лікарні, навіть окопи для військових – компактна, а працюватиме вона на звичайних інверторних джерелах, які вільно продаються, – пояснюють розробники. – Ми використовуємо тільки водовугілля в основі такого виробництва – це економічно і вигідно”.

За словами вчених, водо вугільна система опалення нова для України, але не для світу – у Китаї і Великобританії нею вже користуються.

«Ми опалюємо один з корпусів КПІ саме водовугільної системою, і це ще раз доводить те, що вона ефективніше за газові установки», – заявляють вчені.

Джерело