Українцям запропонували купити землю для агрохолдингу МХП за власні гроші

Поділитись

Українцям запропонували купити землю для агрохолдингу МХП за власні гроші

Агрохолдинг “Миронівський хлібопродукт” (МХП) Юрія Косюка запропонував співробітникам викуповувати земельні ділянки та здавати їх в оренду своєму ж роботодавцю. Так компанія придумала, як обійти обмеження на покупку землі юрособами, а також ліміт на продаж у 100 га в одні руки.

При цьому в холдингу запевняють, що не порушують законодавство і нікого ні до чого не змушують.

“МХП завжди діє в законодавчому полі. Ми зацікавлені в розвитку ринку землі в Україні та підтримуємо земельну реформу. І також ми підтримуємо прагнення і конституційне право громадян України – право власності на землю. Свідченням цього є наше роз’яснення для співробітників усіх процедур і можливостей, пов’язаних із цим. Ми зацікавлені в тому, щоб наші співробітники інвестували в своє майбутнє”, – розповіли в компанії.

За даними ZN.ua, співробітникам роблять пропозиції, від яких майже неможливо відмовитися. У підсумку вони повинні купити пай за свої гроші та здати його в оренду роботодавцю. Ба більше, журналісти стверджують, що ціну оренди встановлює саме МХП, а не орендодавець. Ще одна хитрість – у договорі вказується, що продати пай можна тільки роботодавцю. Офіційно ця інформація не підтверджена.

“МХП опитав нинішніх своїх орендодавців, і з’ясувалося, що, крім 3%, які вже зараз хочуть позбутися свого паю, існує ще 25% тих, хто буде його продавати… МХП орендує близько 323 тис. га землі, це майже 165 тис. паїв. Втрачати чверть із них не хочеться”, – повідомляють журналісти.

У МХП працюють 26,5 тис. співробітників. Відповідно, якщо кожен шостий купить пай і здасть його в оренду, холдинг врятує чверть свого земельного банку. Умови угоди, за неофіційними даними, такі:

  • укладення договору оренди відразу після покупки паю;
  • термін оренди – щонайменше 10 років;
  • вартість оренди – середня по населеному пункту, де розташована ділянка; при цьому вона фіксується на рік;
  • компанія отримує першочергове право викупу ділянки в разі її продажу.

“За підрахунками компанії, “вхідна” інвестиція обійдеться працівникам в $4 тис., тобто вони розраховують на вартість у $1,5-1,6 тис. за га, що цілком відповідає нинішнім цінами. Сума немаленька, але посильна. Співробітникам, які погодяться купувати землю для МХП, обіцяють річний дохід у 7-11% від здачі землі в оренду своєму ж роботодавцю”, – ідеться в матеріалі.

МХП пропонує здавати їм землю

Як відомо, МХП продає продукцію під брендами “Наша Ряба”, “Бащинський”, “Легко” і “Kurator”. Окрім того, компанія займається експортом.

Джерело