Українцям перерахували тарифи на газ

Поділитись

Українцям перерахували тарифи на газ

В Україні в листопаді постачальники газу перерахували місячні тарифи, також змінилася вартість блакитного палива в постачальника останньої надії (ПОН, їхніми послугами користуються ті, хто втратив свого постачальника). Незважаючи на зростання цін на світових ринках, у багатьох тарифи зменшилися.

Це випливає з даних, опублікованих на вебсайтах постачальників. Так, у листопаді встановлено такі місячні тарифи:

  • ЕТГ – 7,78 грн за куб (було 7,97)
  • Уманьгаззбут – 7,89 грн за куб (не було місячної пропозиції)
  • Волиньелектрозбут – 12,98 грн за куб (ціна не змінилася)
  • Лубнигаз – 7,99 грн за куб (не було пропозиції)
  • Yasno – 8,46 грн за куб (було 12)
  • “Тас енергія країни” – 38,35 грн за куб (було 31,06)
  • ПОН – 7,96 грн за куб (було 12 грн)

До речі, річні тарифи в Україні при цьому не змінилися. Ними зараз користується більшість українських сімей.

Справа в тому, що ще в травні, щоб захистити населення від зростання цін, влада зобов’язала автоматично перевести на річні тарифи. Їхній розмір не зміниться до кінця 2022-го.

Місячні ціни зачеплять лише тих, хто сам вирішив перейти на них. А от на послуги ПОН переходять ті, хто лишився без свого постачальника. Наприклад, він більше не може виконувати свої зобов’язання.

Що робити, якщо газ не гріє?

Українці скаржаться на погану якість газу, але щоб довести порушення стандартів, доведеться заплатити 10 тис. грн. Відшкодують їх у тому разі, якщо лабораторія доведе правоту клієнта.

Українці самі можуть ініціювати перевірку блакитного палива. Для цього потрібно звернутися до облгазу та запросити приїзд комісії. Вони зроблять забір зразка газу, а потім відправлять його до лабораторії.

Заплатити за це доведеться близько 10 тис. грн, каже голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Проте експерт з питань комунальних послуг Сергій Дяченко все ж таки радить: якщо незадоволені якістю газу, то перевірте його.

Із висновком, за словами Дяченка, можна подавати до суду на постачальника газу. Для експертизи він рекомендує звертатися до приватних енергоаудиторських компаній.

Джерело