Українці продовжують купувати російські товари

Поділитись

Українці продовжують купувати російські товари

В Україні продається 3238 продуктів та товарів, торгові марки яких належать резидентам країни-агресора Росії. Серед них чимало товарів, які українці купують щодня. Наприклад, молочна продукція “Простоквашино”, “Актуаль” та “Чудо”, пиво “Балтика”, чай Curtis тощо. Багато брендів вже активно перереєструють – щоб не платити росіянам за використання назви.

Список таких торгових марок на основі інформації Укрпатента склала платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот”. Серед найбільш відомих торгових марок (ТМ):

  • дитяче харчування “Агуша”, “Засінайко”, “Тема” (“Тёма”);
  • чаї “Лисма”, Curtis, “Майський”;
  • молочні продукти “Простоквашино”, “Актуаль”, “Веселий молочник”, “Чудо”;
  • косметика Faberlic, “Чиста лінія”;
  • пиво “Балтика” та “Жигулі”;
  • ліки віферон, діоксидин, реабілар;

На початок активних бойових дій винагороду за використання цих торгових марок переказували в РФ. Однак тепер існує варіант, за якого ТМ будуть перереєстровані на нових власників не з РФ для того, щоб уникнути санкцій та продовжити роботу на українському ринку. Такі заявки вже подаються.

“З початку війни Укрпатент продовжує прийом та розгляд заявок на реєстрацію нових торгових марок та передачу прав на вже існуючі. На зміну власнику торгової марки потрібно близько трьох місяців”, – пояснив патентний повірений Олексій Сердюк.

Таким чином, через 2 місяці, у червні, передача російських ТМ європейським чи азіатським власникам відобразиться у реєстрі.

Джерело