Україна збільшила експортну виручку агросектору майже на 20%

Поділитись

Україна збільшила експортну виручку агросектору майже на 20%

За 9 місяців 2021 року Україна згенерувала 17,7 млрд $ експортної виручки від реалізації продукції агропромислового сектору, що на 17% вище аналогічного показника минулого року. Водночас частка агропромислового сектору в загальному українському експорті за вказаний період склала 36%.

62% згенерованої виручки дає реалізація 3 основних позицій: соняшникова олія, кукурудза та пшениця. Саме ці позиції за останній рік значно зросли в ціні та дозволили залучити більші надходження. Далі слідують ріпак, ячмінь, макуха від виробництва соняшникової олії та курятина.

Основними країнами-покупцями української агропродукції були: Китай, який забезпечив 16% експорту з України на загальну суму 2,9 млрд $, Індія – 8% (1,4 млрд $) та Нідерланди – 7% (1,2 млрд $). Сукупно вони за 9 місяців 2021 року згенерували 31% української експортної виручки від реалізації продукції АПК. Китай та Індія є найбільшими світовими імпортерами продуктів харчування, тому що мають значні темпи зростання населення та значну потребу в такій продукції.

Сукупні відвантаження продукції АПК в країни ЄС за 9 місяців 2021 року становлять 30% всієї експортної виручки. При цьому, найбільшими країнами-імпортерами української продукції АПК були:

  • Нідерланди – 7% (1,2 млрд $),
  • Польща – 4% (0,7 млрд $),
  • Іспанія – 4% (0,6 млрд $),
  • Німеччина – 3% (0,5 млрд $),
  • Італія – 2% (0,4 млрд $).

Джерело