Україна збере рекордний врожай кукурудзи

Поділитись

Україна збере рекордний врожай кукурудзи

В Україні триває збір врожаю кукурудзи на зерно. І схоже, що українські аграрії очікують черговий рекорд валового збору. За попередніми оцінками, в 2020/21 маркетинговому році буде зібрано 38,7 млн т кукурудзи, що на 28% вище аналогічного показника минулого року. Це найбільший валовий збір за всі роки незалежності України.

Таке значне зростання валового збору кукурудзи вдалося досягти як за рахунок збільшення посівних площ, так і врожайності.

«Минулого року спостерігалася рекордно висока ціна на кукурудзу на світовому ринку через обмежену пропозицію із-за складних погодних умов в ряді країн-виробників (включаючи Україну) та постійно зростаючого попиту на світовому ринку. Це простимулювало українських аграріїв збільшити посівні площі під кукурудзою в наступній посівній компанії. Тому в 2020/21 МР посівні площі під даною культурою були збільшені на 11% до 5,5 млн га»,- пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

2541dbc258726c2bd854cf262e4c8165

Окрім того, сприятливі погодні умови цього року дозволили отримати гарні показники врожайності кукурудзи. За попередніми оцінками вона становитиме 70,7 ц/га, що 26% вище аналогічного показника минулого року. Однак це не найкращий історичний показник: в 2017/18 МР урожайність кукурудзи становила 78,4 ц/га.
Наразі залишається сподіватися, що погодні умови дозволять закінчити процес збору врожаю кукурудзи без особливих втрат.

Джерело