Україна та Польща збільшили обсяг залізничних вантажних перевезень

Поділитись

Україна та Польща збільшили обсяг залізничних вантажних перевезень

За словами в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Івана Юрика, вже сьогодні спостерігається суттєве збільшення вантажних залізничних перевезень між країнами.

«Польща – давній та перевірений стратегічний партнер України. Спільними зусиллями ми робимо все можливе для розвитку залізничних перевезень та економік наших держав, і показники першого півріччя 2021 року є тому доказом», — наголосив керівник Укрзалізниці під час візиту до Польщі.

Так, за 6 місяців 2021 року загальний обсяг перевезень між двома країнами зріс на 22 % у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року — до 5,56 млн тонн. У загальному обсязі цих перевезень майже 73 % складає експорт. За вказаний період він зріс на 13,6 % — до понад 4 млн тонн. Найбільше залізничним транспортом у Польщу Укрзалізниця експортує з України залізну та марганцеву руду. Також Україна експортує, зокрема, мінбудматеріали, чорні метали та кольорову руду.

Обсяг імпортних перевезень між Україною та Польщею в січні-червні цього року зріс на 98 %, до 740,6 тис. тонн, вхідні транзитні перевезення — на 94 %, до 40,2 тис. тонн, вихідні — на 21,7%, до 734 тис. тонн.

«Попереду — тільки зміцнення наших відносин та спільний розвиток. Ми вже розпочали масштабні роботи з електрифікації дільниці Ковель — Ізов — Держкордон, що дозволить значно підвищити обсяги залізничних перевезень між нашими державами», — резюмував очільник Укрзалізниці.

Джерело