Україна та Польща збільшили обсяг залізничних вантажних перевезень
Поділитись

За словами в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Івана Юрика, вже сьогодні спостерігається суттєве збільшення вантажних залізничних перевезень між країнами.
«Польща – давній та перевірений стратегічний партнер України. Спільними зусиллями ми робимо все можливе для розвитку залізничних перевезень та економік наших держав, і показники першого півріччя 2021 року є тому доказом», — наголосив керівник Укрзалізниці під час візиту до Польщі.
Так, за 6 місяців 2021 року загальний обсяг перевезень між двома країнами зріс на 22 % у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року — до 5,56 млн тонн. У загальному обсязі цих перевезень майже 73 % складає експорт. За вказаний період він зріс на 13,6 % — до понад 4 млн тонн. Найбільше залізничним транспортом у Польщу Укрзалізниця експортує з України залізну та марганцеву руду. Також Україна експортує, зокрема, мінбудматеріали, чорні метали та кольорову руду.
Обсяг імпортних перевезень між Україною та Польщею в січні-червні цього року зріс на 98 %, до 740,6 тис. тонн, вхідні транзитні перевезення — на 94 %, до 40,2 тис. тонн, вихідні — на 21,7%, до 734 тис. тонн.
«Попереду — тільки зміцнення наших відносин та спільний розвиток. Ми вже розпочали масштабні роботи з електрифікації дільниці Ковель — Ізов — Держкордон, що дозволить значно підвищити обсяги залізничних перевезень між нашими державами», — резюмував очільник Укрзалізниці.