Україна має розвиватися з урахуванням світових споживчих мегатрендів

Поділитись

Україна має розвиватися з урахуванням світових споживчих мегатрендів

Україна перебуває всередині ковідої реальності. Порушено багато важливих економічних взаємозв’язків, відбулися перебої в ланцюгах поставок. Ковід показав слабкість економічних систем. Це сталося не тільки в Україні, а й у більшості країн.

Але світ рухається далі, змінюється, розвивається, тому і вітчизняне агровиробництво має підлаштовуватися під світові споживчі мегатренди, такі як:

  1. Здоров’я та правильне харчування
  2. Зручність і технологічність
  3. Альтернативні джерела протеїну
  4. Сталість та екологічність
  5. Нові смаки

Але перед Україною стоять ще й інші виклики, без урахування яких неможливо рухатися до економічного зростання. В першу чергу, це кліматичні зміни, зсув кліматичних зон, що впливає на структру вирощуваних культур, організацію зрошення, врожайність. По-друге,  це зростання населення і відповідно необхідність виробляти більше продукції з урахуванням мегатрендів та попиту на ринках.

В Україні також гостро стоїть проблема з трудовою міграцією та підготовкою кваліфікованих працівників у вищих та професійних освітніх закладах.

З одного боку ми бачимо високі успіхи у агротехнологіях, а з іншого боку – велика кількість маленьких агровиробників дуже далека від цих технологій, не хоче виходити з тіні. Скоротити цей розрив має держава.

“Мені б дуже хотілось, щоб держава, відчувши ось ці глобальні тренди та зміни, зрозуміла необхідність підтримувати агротехнологічні, нішеві напрямки, підтримувати і організаційно, і фінансово”, – відзначила екс в.о. міністра агрополітики Ольга Трофімцева.

На її думку, на сьогоднішній день відчувається ослабленість у галузі аграрної політики і стратегуванні, відсутність бачення, де ми хочемо бути через 20 років.

“Де ми маємо бути? Я б хотіла, щоб через 10 років Україна була провідним експортером агротехнологій, ІТ-рішень для агросектору, відбулася диверсифікація структури аграрного виробництва, з урахуванням кліматичних змін – впровадилося і розвивалося вирощування інших культур, Україна перейшла від лінійної системи виробництва/переробки/логістики/експорту до поняття кругової економіки”, – поділилася своїми сподіваннями пані Ольга.

Джерело: agrotrend.com.ua