Україна домовляється про експорт картоплі до ЄС

Поділитись

Україна домовляється про експорт картоплі до ЄС

Держпродспоживслужба звернулася з листом до Генерального директорату з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів Європейської комісії щодо розгляду можливості здійснення експорту української картоплі до країн Європейського Союзу. Про це йшла мова під час зустрічі Голови Держпродспоживслужби Владислави Магалецької з представниками Української асоціації виробників картоплі.   

«Україна виконує взяті на себе зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема, щодо адаптації національного законодавства до загальноєвропейського в частині  картоплярства. Ми продовжимо докладати всіх зусиль для відкриття ринку ЄС для українських картоплярів», – зазначила Владислава Магалецька. 

Наразі з європейськими колегами обговорюється питання щодо необхідності призначення інспекції європейських експертів в 2022 році для відкриття експорту української картоплі до ЄС.

Держпродспоживслужба відіграє важливу роль у ефективності українського експорту. Її завданням є подолання технічних перешкод в торгівлі та забезпечення державних гарантій щодо дотримання вимог країн експортерів.

Джерело