Тисячі українських виноробів опинилися в тіні через “дебільний закон”, – Саакашвілі

Поділитись

Тисячі українських виноробів опинилися в тіні через “дебільний закон”, – Саакашвілі

В Україні близько 250 тисяч виноробів змушені працювати “в тіні” через недосконале законодавство. Про це заявив глава виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі.

“У нас 250 тис. родин, які виготовляють і продають своє вино. Офіційно зареєстровані 25. Всі інші це роблять в тіні. Я показав пляшки вина, президенту сказав, що це нелегально. До того ж, є зони, де заборонено вирощувати виноград, згідно з дебільним українським законом. Якийсь… не хочу говорити погане слово, сів у 1990-х роках разом з великим виробником, який йому “забашляв”, і вирішили, що тут не можна, тут можна, вибудували схему, “щоб ніхто не міг виробляти, крім нас”. І почали гнати “шмурдяк”, до супермаркету нічого не може потрапити крім того, що вони розливають. У результаті з цих 250 тис. хтось на ринку продає, хтось у місцевих магазинах домовляється”, – сказав він.

“Ми підготували закон, за яким ліцензії скасовуються, акцизні марки та всі інші тупі регуляції, які ввели ці чиновники, щоб просто брати хабарі у цих малих виноробів – ми це скасовуємо”, – розповів Саакашвілі.

Джерело