Тарифи на електроенергію і газ перерахують з 1 жовтня

Поділитись

Тарифи на електроенергію і газ перерахують з 1 жовтня

В Україні з 1 жовтня знизять тариф на електроенергію. Водночас можуть затвердити подорожчання тепла, а місячні ціни на газ уже значно підвищили.

Газ

Ціни на блакитне паливо для абсолютної кількості українців залишаться колишніми. Річ у тім, що ще в травні українців перевели на річні тарифи, вони не будуть змінюватися до травня 2022-го. А ось місячні ціни вже значно зросли.

Наприклад, компанія “ТАС ЕНЕРГІЯ КРАЇНИ” у вересні просила за кожен кубометр 20,96 грн, а в жовтні – вже 31,06 за кубометр. Наприклад, споживаючи 200 кубометрів на місяць, раніше доводилося платити 4,1 тис. грн, а з новими цінами вже 6,2 тис. грн.

Опалення

Опалювальний сезон в Україні починається в жовтні, тому перші платіжки вже з витратами на тепло надійдуть тільки в грудні. До того ж важливо відзначити, що значна частина комунальних підприємств уже заявила про те, чи планує переглянути ціни в бік збільшення.

І зростання може становити близько 40%. Водночас у Кабміні кажуть, що зробили все, щоб у містах (а за тарифи відповідає місцева влада) не переглядали тарифи.

Електроенергія

Для 80% українців тарифи на електроенергію знизять. З 1 жовтня діятиме нова ціна – замість 1,68 за кожен кВт*год доведеться заплатити всього 1,44 грн. Наприклад, у разі споживання 250 кВт*год на місяць у вересні потрібно заплатити 420 грн, а за новими тарифами вже 360 грн.

Джерело