Світові ринки можуть недоотримати 50 мільйонів тонн зерна

Поділитись

Світові ринки можуть недоотримати 50 мільйонів тонн зерна

Якщо зараз не зупинити війну – Україна вчасно не відсіється і в наступному сезоні не зможе поставити на зовнішні ринки 50 мільйонів тонн зерна.

Відтак найбідніші країни залишатимуться без достатньої кількості продовольства. Тобто сотні тисяч людей просто будуть приречені на голодну смерть. Таку думку в своєму блозі для Forbes висловив генеральний директор Індустріальної молочної компанії Алекс Ліссітса.

За його словами, для нашого внутрішнього ринку все виглядає менш критично, адже зібравши хоча б 30% запланованого врожаю, Україна зможе забезпечити себе продуктами.

«Що ж стосується світового ринку, тут ситуація виглядає вкрай песимістично, – зазначає Алекс Ліссітса. – Україна разом із Росією постачають на глобальні ринки приблизно 30% пшениці. Україна займає лідируючі позиції з експорту кукурудзи, соняшникової олії та інших продуктів харчування до Європейського Союзу. В цілому Україна забезпечує майже 14% на глобальному ринку продовольства. Найбільшими імпортерами продукції сільського господарства України є Китай, Індія, Нідерланди, Єгипет, Туреччина, Польща, Іспанія, Індонезія, Німеччина, Італія, а також бідні країни Африки та Азії».

Джерело