Судову справу по квотам на імпорт комплексних добрив закрито

Поділитись

Судову справу по квотам на імпорт комплексних добрив закрито

Сьогодні, 22 вересня, в ході судового засідання в Шостому апеляційному адміністративному суді по розгляду справи №640/16663/20 за адміністративним позовом ТОВ “Хімвектор” до МКМТ та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з метою введення квотування імпорту азотних добрив, представник Позивача звернувся до суду із заявою про відмову від даного позову. Суд задовольнив відмову Позивача ТОВ “Хімвектор” та постановив ухвалу про закриття апеляційного провадження.

Даною ухвалою підтверджується визнання нечинним попереднього рішення Окружного адміністративного суду м. Києва на користь ТОВ “Хімвектор”.  Відповідно, рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) про закінчення торговельного розслідування без застосування квот на добрива є правомірним.

“Все, історія квот закрита. Нарешті маємо остаточну перемогу у тривалій боротьбі проти введення квот на добрива, як на азотні, так і на комплексні. Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”, яка була стороною даних судових процесів, на протязі всього часу послідовно відстоювала позиції українських аграріїв. Особлива подяка в цьому процесі нашим надійним та професійним партнерам – компанії Arzinger та зокрема Євгену Дядюку, який представляв УКАБ в апеляційному суді”, – відмітив після судового засідання Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Нагадаємо, що 31 березня 2021 року ОАСК виніс рішення у справах №№ 640/16663/20 і 640/16665/20, якими скасовується рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 22 червня 2020 року про недоцільність квотування на ринку добрив та зобов’язав МКМТ прийняти рішення про введення квот на імпорт азотних і комплексних добрив в Україну.  Таким чином суд задовольнив позовні вимоги ПрАТ «Азот» та ТОВ «Хімвектор», які входять до складу групи компаній Ostchem, що належить Дмитру Фірташу. Відповідні позови компанії подали в липні 2020 року після оприлюднення рішення МКМТ не вводити квоти на імпорт мінеральних добрив.

Джерело