Стартап створив м’ясо з лісових грибів

Поділитись

Стартап створив м’ясо з лісових грибів

Німецька компанія Walding Foods випускає замінник курки, використовуючи сорт грибів Laetiporus, інакше відомий, як «курка з лісу».

Стартап, заснований у 2019 році, створює мінімально оброблені високобілкові альтернативи курятині та бекону, використовуючи рідкісний деревний гриб, котрий традиційно росте навколо річок на деревах багатьох географічних регіонів, включаючи Європу та США. Гриб має високий вміст білка як у рибі – 21% та збагачений вітаміном D.

Стартап розробив власні методи вирощування гриба в лабораторії, щоб зберегти їх природну популяцію та запобігати можливим забрудненням.

Молода м’якоть гриба має значну схожість з курятиною як за смаком, так і волокнистою структурою. Нарізаний скибочками Laetiporus візуально схожий на смужки курячого філе.

Walding Foods створили також аналог фаршу, використовуючи лише «грибний фарш і нічого іншого». Його унікальна текстура дозволяє робити котлети не використовуючи додаткових зв’язуючих інгредієнтів та без додавання інших білкових компонентів, пояснює Елісон Стілл, співзасновниця стартапу.

Наразі асортимент включає грибне філе, що імітує курячу грудку, грибні нагетси та смужки «грибного бекону», який зі слів Стілл, «схожий на бекон зі смаком бекону».

«Курка з лісу» від Walding Foods доступна для продажу в інтернеті, роздрібних супермаркетах та торгових точках вуличної їжі в Німеччині. Назва ж стартапу була навіяна текстом від 1854 року американського письменника Гаррі Девіда Торо «Walden». Торо — один із видатних американських мислителів, який заради експерименту жив відлюдником у хижі. «Це книга про те, як позбавитися рис сучасного суспільства та стати натуралістом», — пояснив Стілл.

Джерело