Стало відомо, якими будуть комунальні тарифи з 1 листопада

Поділитись

Стало відомо, якими будуть комунальні тарифи з 1 листопада

Українські постачальники комунальних послуг оприлюднили тарифи на листопад. В останньому місяці осені тарифи на тепло та гарячу воду для киян підвищилися майже на 50%. З листопада роздрібні постачальники газу змінили ціни. Також вартість послуг з водопостачання та водовідведення холодної води змінилася в регіонах, але поки що стабільні тарифи на електроенергію.

Ціни на газ

Газопостачальні компанії України оприлюднили ціни на газ у листопаді. “Нафтогаз України” як “постачальник останньої надії”, як і раніше, продає газ за ціною 7,96 грн за кубометр. Такі ж ціни у “Газпостачсервіс” та “Тернопільоблгаз Збут”.

Найнижчі ціни:

 • ETG.UA – 7,799 грн за кубометр;
 • Neogas – 7,80 грн;
 • Евода Трейд КП “Луцькводоканал” – 7,88 грн;
 • “Черкасигаз Збут” та “Уманьгаз Збут” – 7,89 грн.

Найвищі ціни:

 • Житомирська обласна енергопостачальна компанія – 13,5 грн за кубометр;
 • Херсонська обласна енергопостачальна компанія – 13,5 грн за кубометр.

Середня ціна:

Більшість компаній установили ціни до 9 грн за кубометр.

Тарифи на газорозподіл

Газорозподільні компанії опублікували на своїх сайтах проекти тарифів на 2022 рік, в яких пропонується підняти ціни на послугу з розподілу газу від 30% до більш ніж 4 разів. Таким чином, середній тариф на розподіл газу по країні може зрости з нинішніх 1,44 грн за куб. м до 4,14 за куб. м.

26 жовтня 2021 року НКРЕКП зробила заяву щодо можливого зростання тарифів на розподіл газу.

Тарифи на воду

Тарифи для всіх водоканалів, а також для інших підприємств, що займаються водопостачанням та водовідведенням, формує з 2014 року НКРЕКУ.

Окремо встановлюються тарифи на водопостачання та окремо — на водовідведення, причому вони відрізняються по областях.

Ці тарифи поділяються на дві групи: на власне централізоване постачання холодною водою та водовідведення (для мешканців приватного сектору та колективних споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері водопостачання), та на централізоване постачання холодною водою та водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем, для багатоповерхових будинків (Суб’єктам господарювання, що є виконавцями цих послуг).

Так, згідно з даними сайту Мінфін, найвищі тарифи на холодну воду в Україні зафіксовані в:

 • КП “Облводоканал” Запорізька – 66,58 грн за 1 кубометр,
 • КП “Уманьводоканал” – 50,71 грн за 1 кубометр,
 • ОКПП “Дніпро-Кіровоград” – 44,5 грн,
 • КП “Бердянськводоканал” – 46,4 грн,
 • а також у Слов’янську Донецької області – КП “Славміськводоканал” (40, 27 грн за кубометр).

Найнижчі тарифи на холодну воду в Луганській області – КП “Алчевське ПУВКГ” – 10, 872, КП “Сєвєродонецькводоканал” – 18,3 грн за 1 кубметр.

Тариф на електроенергію

Кабмін ухвалою № 859 від 11.08.2021 встановив для побутових споживачів в Україні з 01.10.2021 нові ціни на електроенергію.

Тепер домогосподарства, які споживають на місяць до 250 кВт·год (включно), платитимуть за електроенергію за тарифом 1,44 грн (з ПДВ) за 1 кВт·год, а споживаючі понад 250 кВт·год на місяць – за тарифом 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт·год. Наразі термін дії цих тарифів встановлено до 30.04.2022.

Джерело