Стало відомо, які сорти пшениці дають по 9-10 т/га

Поділитись

Стало відомо, які сорти пшениці дають по 9-10 т/га

Українська пшениця різних селекційних установ поступається краснодарським сортам і за врожайністю, і за якістю зерна. Таких висновків дійшов Олександр Гудожник, агроном ФГ «МЮД» (Дніпропетровська обл.). Щороку господарство висіває у товарних посівах не менше як 10 сортів озимої пшениці, під яку відводять близько 1800 га.

Останні кілька років у господарстві сіють здебільшого краснодарські сорти – Віта, Краснодарська 99, Волгоградська 84, а паралельно випробовують нові українські й інші іноземні.

Щодо багатьох імпортних сортів, то, незалежно від компанії-селекціонера, агроном виділив кілька спільних проблемних моментів: вони не стійкі до морозів, за стресових умов не розкривають свій потенціал і швидко вироджуються (у перший рік сорт може дати 10 т/га, а в наступні – 2-3 т/га), а насіння завжди дорожче.

«Для порівняння, ми вирощували українську Шестопалівку п’ять років, починаючи з еліти, і з кожною наступною репродукцією вона давала стабільний, добрий урожай», – аргументує аграрій.

У вирощуванні краснодарських сортів господарство віддає перевагу сівбі насіння категорії еліта, бо в той час як інші сорти дають з гектара по 4-5 т, еліту цієї селекції косять по 9-10 т/га.

Джерело