Які сорти аґрусу краще ростуть в Україні

Поділитись

Які сорти аґрусу краще ростуть в Україні

На північному сході України аґрус – рідкісна рослина. Це пов’язано з низькою реалізацією цієї ягоди, труднощами її збору, догляду за колючими кущами. Але є ще одна вагома причина – велика кількість шкідників та грибів-паразитів, що вражають рослину.

Тетяна Коросташівець – садівниця-ягідівниця, яка на практиці вишукує найоптимальніші схеми посадки, живлення й захисту плодово-ягідних культур на своїх кількох сотках. Методом спроб та помилок віднайшла свої секрети у вирощуванні тих чи інших культур. Свою ділянку називає «зеленою лабораторією», яка постійно працює.

Головне – обрати правильний сорт

Сорт Інвікта з великою (до 6 г) ягодою жовтого кольору, середнього терміну дозрівання, зимостійкий, урожайний, з високою стійкістю до борошнистої роси.

Сорт Безшипний середнього терміну дозрівання. Врожайність – до 4–6 кг з куща. Кущ мало розгалужений, схильний до утворення пагонів. Ягоди надзвичайно красиві, зелені, з червоним рум’янцем, вагою 4–6 г, кисло-солодкі. Аґрус стійкий до грибкового захворювання антракнозу, відносно стійкий до збудника борошнистої роси. Дегустаційна оцінка – 4,5 бала.

Сорт Хінонмакі Ред. За стійкістю до борошнистої роси він є справжнім лідером. Його дозрілі ягоди досить довго тримаються на кущах, не опадають і не в’януть.

Сорт Машека. Великі червоні ягоди повністю дозрівають у середині серпня і мають вагу 4–5 г. М’якоть соковита, світло-жовтого кольору, шкірочка тоненька, матова, кисло-солодка на смак. Кущ зимостійкий.

Сорт Неслухівський – середнього строку дозрівання. Ягоди великі, темно-червоного кольору, до 6,5 г вагою. Вони довго утримуються на кущах і не втрачають своїх смакових властивостей.

Сорт Уайт Сміт. Ягоди цього сорту середні за розміром, білого кольору, дозрівають наприкінці липня. Цей аґрус має десертні властивості.

Джерело