Стало відомо, як змінилися ціни на соняшник

Поділитись

Стало відомо, як змінилися ціни на соняшник

Ціни на олійні культури в цьому сезоні демонструють бурхливе зростання на тлі скорочення світового врожаю ріпаку, а тепер і сої у Південній Америці. З одного боку це підтримує ціни на соняшник, з іншого – вони залишаються під тиском рекордного врожаю та низького попиту на соняшникову олію.

Минулого тижня внаслідок зміцнення курсу гривні відносно долара на 2% закупівельні ціни на соняшник в Україні знизилися на 300-400 грн/т до 20000-20150 грн/т (714-770 $/т з ПДВ) з доставкою на завод для олійності 48-50%.

Всупереч бурхливому зростанню цін на пальмову та соєву олію за останні тижні ціни на соняшникову олію виросли зовсім незначно, до 1400 $/т FOB. Переробники скоротили закупівлю сировини в очікуванні коригування цін. І зниження цін на пальмову та соєву олію на початку тижня на 3-4% свідчить про «перегрітість» ринку.

Березневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго за три тижні виросли на 15,3% до 577 $/т на прогнозах скорочення виробництва у Південній Америці. Ринок очікує виходу оновленого прогнозу USDA та коригування цін.

Ринок американської сої підтримує збільшення обсягів внутрішньої переробки, хоча експортна статистика залишається гіршою, ніж торік. Експортовано лише 37,4 млн т у порівнянні з торішніми 45 млн т, але трейдери сподіваються на активізацію закупівель Китаєм сої з США на тлі зменшення врожаю в Бразилії. Водночас Китай зменшує попит на сою завдяки зміні рецептури кормів та збільшенню використання зернових замість соєвого шроту.

На ринку ріпаку, який бурхливо дорожчав у першій половині сезону, також відбувається коригування напередодні нового сезону. Травневі ф’ючерси на ріпак на паризькій Euronext  вчора впали одразу на 3,6% або 24,75 €/т до 677 €/т або 773,5 $/т, втративши 6,5% ціни з початку місяця, та 22% з початку року, коли вони сягали рекордних 828 €/т.

Джерело