Стало відомо, як змінилися ціни на ГМ сою

Поділитись

Стало відомо, як змінилися ціни на ГМ сою

З початку поточного тижня на українському експортному ринку ГМ соєвих бобів після березневого зниження цін спостерігається зміна тренду на підвищувальний.

Розвиток цієї тенденції обумовлено збільшенням інтересу європейських покупців до придбання української олійної на тлі низьких темпів її поставок в умовах збільшення навантаження на прикордонні переходи, а також високими витратами на логістику.

Додаткову підтримку цінам надає підвищувальна цінова динаміка на світовому ринку соєвих бобів на тлі прогнозів експертів щодо зниження обсягів експорту бразильської олійної у квітні, забастовки перевізників в Аргентині, що триває, та високого попиту на сою зі США.

Ціни попиту на українську ГМ сою зросли в середньому на 10 USD/т і станом на 7 квітня озвучуються переважно в межах 530-560 USD/т DAP.

Проте варто зазначити, що багато учасників ринку не виключають імовірності, що в середньостроковій перспективі відновиться зниження цін на цю культуру через профіцит пропозиції на внутрішньому ринку, низький попит переробників, а в деяких випадках і призупинення ними закупівель на тлі сформованої бази сировини для роботи.

Джерело