Від яких продуктів слід відмовитися, щоб знизити ризик інсульту на 80%

Поділитись

Від яких продуктів слід відмовитися, щоб знизити ризик інсульту на 80%

Учені з’ясували, що відмова від низки продуктів може значно знизити ризик розвитку інсульту в людини. Як стверджують спеціалісти, правильно підібране меню на 80% може захистити людину від незворотних наслідків захворювань серцево-судинної системи.

Інсульт виникає, коли притік крові до мозку блокується, що, зі свого боку, перешкоджає надходженню кисню в тканини мозку. Чим раніше людина отримає лікування від інсульту, тим менше мозок буде пошкоджено.

За словами спеціалістів, знизити ймовірність інсульту можна, усунувши з раціону певні продукти.

“Дієти з високим вмістом насичених жирів і трансгенів, пов’язані з інсультом та іншими серцевими захворюваннями”, – йдеться у статті.

Також експерти застерігають від надмірного вживання солі. Її надто велика кількість у раціоні може підвищити рівень артеріального тиску.

Свої висновки учені зробили, вивчаючи медичні картки й анкетуючи 400 тисяч людей з європейських країн, включно з Данією, Німеччиною, Грецією, Італією, Нідерландами, Норвегією, Іспанією, Швецією та Великобританією.

У межах EPIC учасники відповідали на запитання щодо їхнього звичного харчування, обговорювали життя, історії хвороби та соціально-демографічні характеристики.

Дослідники спостерігали за учасниками в середньому протягом 12,7 року. За цей період дослідження вони звернули увагу на те, скільки м’яса, риби, молока, яєць, зернових і фруктів, бобів і зерна, харчових волокон їдять ці люди.

“Дослідження показало, що більш високе споживання фруктів, овочів, клітковини, молока, сиру або йогурту було пов’язано з більш низьким рівнем ішемічного інсульту, але не геморагічного інсульту. Зокрема, у разі вживання додаткових 200 грамів (г) фруктів та овочів щодня зменшувався ризик ішемічного інсульту на 13 відсотків, а 10 г/день харчових волокон зменшували цей ризик на 23 відсотки”, – вказали учені.

Ішемічний інсульт – найпоширеніший вид інсульту. Він виникає, коли згусток крові блокує приток крові та кисню до мозку. Ці згустки крові зазвичай утворюються в ділянках, де артерії з плином часу були звужені або заблоковані жировими відкладеннями, відомими як бляшки.

Спеціалісти також виділили основні фактори, що підвищують ризик інсульту:

  • Куріння
  • Високий кров’яний тиск
  • Ожиріння
  • Високий рівень холестерину
  • Діабет
  • Надмірне вживання алкоголю.

Джерело