Стало відомо, скільки українців щоденно вживають алкоголь

Поділитись

Стало відомо, скільки українців щоденно вживають алкоголь

Серед опитаних групою “Рейтинг” українців 66% вживають алкогольні напої, а 32% стверджують, що не вживають їх. Серед респондентів 1% зізналися, що п’ють алкоголь щоденно.

Так, 33% опитаних вживають алкоголь рідше ніж один раз на місяць, 26% – кілька разів на місяць, 7% – кілька разів на тиждень. 1% не змогли відповісти на питання щодо частоти вживання алкоголю.

Найчастіше алкоголь вживають чоловіки, молодь та люди середнього віку та більш забезпечені.

Згідно з результатами опитування, чоловіки у віці частіше вживають алкоголь, ніж жінки. Також найчастіше вживає алкоголь молодь, незалежно від типу населеного пункту. У містах молодь та люди середнього віку вживають алкоголь однаковою мірою.

Серед алкогольних напоїв, які опитані вживають найчастіше, лідером стало вино – його обрали 36% опитаних, на другому місці пиво – 29% і на третьому опинилася горілка з 20%.

Основним приводом вживання алкоголю виявилися свята та події – його обрали 67% опитаних. 30% вживають алкоголь для гарного проведення часу з близькими, а 24% – для розслаблення та підняття настрою.

Серед інших приводів: щоб насолодитись смаком – 9%, добре підходить до страв – 8%, корисно для здоров’я – 7%, допомагає заснути – 4%.

Також 54% опитаних погодилися із твердженням, що існують безпечні дози алкоголю, які є нешкідливими для здоров’я. 45% дотримуються протилежної точки зору. Найменш шкідливими алкогольними напоями кожен третій опитаний назвав вино, кожен п’ятий – домашні вина. Лише 10% вважають, що менш шкідливим алкоголем є горілка, 8% – пиво, 6-7% – називали коньяк та самогон.

Джерело