Стало відомо, що буде з цінами на цибулю в Україні

Поділитись

Стало відомо, що буде з цінами на цибулю в Україні

Ціни на ріпчасту цибулю цього року втричі перевищують показники минулого року. Натомість експерти прогнозують, що стримати ціни від подальшого росту реально.

“Початок осені цього року дійсно приніс виробникам ріпчастої цибулі в Україні рекордну стартову ціну як мінімум за останні п’ять-шість років! Тим не менш, далі вона зростала дуже повільно, і поточна цінова стеля на цю продукцію в країні становить $0,37/кг – це саме той рівень, після якого на український ринок починає заходити продукція з Казахстану”, — пояснив ситуацію Євген Кузін


З кінця літа на українському ринку почали ходити чутки про високу ймовірність повторення сезону 2018-2019 років, коли з осені до середини весни ціна на ріпчасту цибулю в Україні стрибнула більш ніж уп’ятеро.

“За нашими оцінками, ситуація на українському ринку точно не розвиватиметься аналогічно до сезону-2018/19. По-перше, за даними проекту Fruit-Inform.com, виробництво цибулі ріпчастої в Україні цього року, хоч і буде одним із низьких за останні кілька років, але все ж таки перевищить показник 2018 р. По-друге, кон’юнктура ринку в сусідніх країнах Тепер зовсім інша: наприклад, у Центральній Азії виробництво цибулі ріпчастої не таке вже й високе, тоді як у ЄС урожай буде рекордним. По-третє, якщо якість зібраного врожаю в Україні дозволить успішно зберегти всі закладені обсяги до весни, не варто виключати і ймовірність різкого зростання пропозиції продукції після масового відкриття сховищ”, — додав Кузін.

Зараз в Україні присутні лише дрібні партії ріпчастої цибулі з Казахстану, але їх наявність вже обмежує зростання цін на місцеву продукцію.

Головною відмінністю цього сезону цибулі ріпчастої в Україні від ситуації в 2018/19, за словами експерта, може стати зміщення активності українського імпорту зі сходу на захід.

“У 2021 р. виробництво цибулі ріпчастої в ЄС, за даними наших колег з AMI, буде найвищим як мінімум з 2015 р., що, наприклад, підтверджується поточним трирічним мінімумом цін у Німеччині. Надлишок продукції, вирощеної виробниками в ЄС, потрібно буде кудись експортувати, і Україна може стати для них непоганим варіантом, тому що не вимагатиме морської логістики, що подорожчала, для поставок”, — пояснив експерт.

Таким чином, ситуація на українському ринку у другій половині сезону може вже почати залежати саме від рівня цін на цибулю в ЄС, за умови, що пропозиція місцевої продукції сильно скоротиться.

Джерело