Стало відомо, чи вистачить газу на опалювальний сезон

Поділитись

Стало відомо, чи вистачить газу на опалювальний сезон

Опалювальний сезон пройде без зривів, Україні вистачить газу до його закінчення. У цьому запевнив співвітчизників прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі одного з телеканалів.

Зараз, коли опалювальний сезон у країні тільки розпочато, раз у раз лунають голоси, що газу, накопиченого Україною у підземних сховищах, може не вистачити для його проходження. Найбільше занепокоєння викликають січень і лютий, які традиційно є найхолоднішими місяцями.

Якщо вдарять сильні і тривалі морози, що цілком ймовірно, то запаси газу знизяться до таких показників, що в трубі просто не вистачить тиску для нормального опалення об’єктів, кажуть деякі експерти.

Крім того, ще одне побоювання пов’язане із припиненням транзиту російського газу через українську ГТС. Виявляється, східний та південний регіони України отримували газ безпосередньо під час прокачування газу з Росії у напрямку до Європи, а не за реверсом, як захід України. До того ж на сході країни немає підземних газосховищ. Тому південні та східні області можуть залишитись на невизначений час взагалі без газу – поки Росія не відновить транзит через Україну.

Крім того, з’явилася звістка, що Ігор Коломойський відсудив в України 3,5 млрд. кубометрів газу і готовий їх забрати.

Джерело