Стало відомо, чому в Україні подорожчає вершкове масло

Поділитись

Стало відомо, чому в Україні подорожчає вершкове масло

Ціна вершкового масла на європейському ринку демонструє стрімке зростання.  Якщо ще недавно з ЄС в Україну завозили великі обсяги товару, то тепер трейдери вже подумують закуповувати український товар для ЄС.

І це не дивно, адже собівартість імпорту, наприклад, польського масла зараз уже перевищує позначку 205 грн/кг.  Не дешевший теоретичний імпорт товару і з Білорусі.  Загалом, нові контракти на імпорт трейдери укладати перестали.  В Україні знайти масло 82% по 165 грн/т ще можна.  Але в основному оператори виставляють товар на продаж за ціною, вищою за 175 грн/т.

Таким чином, українське масло виявилося дешевшим, ніж у всіх наших сусідів і не тільки.  А це означає, що найближчим часом укладатимуться експортні контракти.

Тобто масло в Україні й надалі дорожчатиме.  До інших факторів приєднається сезонне скорочення випуску товару.  За офіційною статистикою виробництво масла в Україні за три квартали зменшилося на 12%, до 58,8 тис. т (насправді цифра навіть менша).  У найближчі місяці падіння виробництва посилиться ще й через відмову операторів від сушіння молока через значне подорожчання газу.

На тлі дорожнечі молочних жирів в Україні стабільно зростає випуск спредів та інших рослинно-вершкових сумішей.  Але все одно за три квартали такої продукції вироблено менше, ніж за аналогічний період минулого року.  Але у четвертому кварталі випуск спредів має значно збільшитись.

Джерело