Стало відомо, чому Росія знищує аграрну інфраструктуру України

Поділитись

Стало відомо, чому Росія знищує аграрну інфраструктуру України

Атаки росії на зернову інфраструктуру України виглядають як спроби знизити конкуренцію на експортних ринках росії, заявив міністр сільського господарства Німеччини Джем Оездемір.

У німецьких газетах також неодноразово публікувались повідомлення про цілеспрямовані атаки росії на зернові силоси, склади добрив, сільськогосподарські території та інфраструктуру.

Втім, росія заперечує напади на цивільні райони.

«Зростає підозра, що президент росії володимир путін прагне в довгостроковій перспективі усунути Україну як конкурента, — сказав Оездемір.

Росія та Україна традиційно є основними конкурентами на світових ринках зерна. За даними Міжнародної зернової ради, Україна була четвертим у світі експортером зерна в сезоні 2020/21, продавши за кордон 44,7 млн тонн. Після російського вторгнення обсяги експорту різко впали.

Оездемір заявив, що підніме питання про те, як можна допомогти Україні збільшити експорт зерна, на зустрічі міністрів сільського господарства G7 в середині травня.

«Ми повинні шукати альтернативні методи транспортування. Залізничний транспорт міг би стати методом експорту більшої кількості зерна, хоча і з великими зусиллями та з обмеженими можливостями», — заявив міністр.

Джерело