Селекціонери вивели надзвичайно родючий сорт томатів

Поділитись

Селекціонери вивели надзвичайно родючий сорт томатів

Новий сорт томатів дає 19 кг плодів з одного куща. Чи можете ви здогадатися, скільки дасть одна рослина плодів томату? Так, сорт томатів Арка Ракшак (Arka Rakshak) Індійського інституту садівничих досліджень (IIHR) дає 19 кг з однієї рослини. Це рівень урожайності, зафіксований вченими IIHR на фермерському полі в умовах точного землеробства.

Завдяки такому врожаю новий сорт Арка Ракшак (Арка означає річку Аркаваті, на берегах якої розташована ІІХР) викликав хвилю захвату.

«Очевидно, що це найвищий урожай томатів, який коли-небудь спостерігався, а також цей сорт виявився найвищим сортом томатів у штаті згідно наукових даними», – говорить головний науковий співробітник IIHR і керівник відділу овочевих культур А.Т. Садашіва.

За його словами, найвища врожайність з однієї рослини серед інших гібридів становить лише 15 кг. Зазначаючи, що середня врожайність помідорів у Карнатаці становила лише 35 тонн з гектара, доктор Садашіва зазначає, що врожайність Арки Ракшака досягла максимуму в 190 тонн.

За словами доктора Садашіви, це не тільки високоврожайний сорт, але й стійкий він до трьох хвороб: вірусу скручування листя томатів, бактеріального в’янення та ранньої фітофторозу.

Це допомагає знизити витрати на вирощування принаймні на 10 відсотків за рахунок економії фунгіцидів і пестицидів, зазначає він.

Джерело