Озвучено втрати української економіки через загострення на Донбасі

Поділитись

Озвучено втрати української економіки через загострення на Донбасі

2-3 млрд дол. щомісяця втрачає українська економіка через ризики вторгнення Росії, — такі оцінки Офісу президента. Найбільше втрат через зупинення інвестицій, у галузі туризму та у зв’язку зі скороченням авіаперевезень. Але ситуація контрольована і реальні втрати економіки є меншими. Таку думку озвучив експерт Інституту майбутнього Данило Монін.

“Я б не згущував так фарби. Вважаю, що втрати української економіки менші. Більше того, їх треба розділяти на дві складові. Перша — це втрати від курсу та міжнародних резервів, і вони становили у січні, дійсно, 1,5 млрд. Але при цьому Національний банк встиг за два тижні більш-менш стабілізувати ситуацію — 600 млн. доларів викупити знову в резерви. Однак зараз знову нагнітання і, дійсно, за останні тижні було 450 млн. дол. втрат міжнародних резервів. Але загалом ситуація дуже навіть контрольована. З погляду економічних процесів, у нас зараз в принципі непогана ситуація”, — сказав експерт.

За словами експерта, на український експорт зараз хороші ринкові ціни, руда подорожчала.

“В принципі, і продовольство досить високе. І, відповідно, говорити про якусь кризову ситуацію в економіці не можна. Хто справді страждає, то це малий бізнес, і вони буквально у підвішеному стані зараз перебувають. Але якщо ми говоримо про перспективу, то загалом у нас зараз тепла зима і це теж дуже допомагає з газом, з цим тиском впоратися. Тобто, відповідно це впливатиме на курс гривні у позитивному ключі. І також загалом курс має бути стабілізований. Тобто, за моєю оцінкою, якщо у нас зараз все припиниться, то, я вважаю, що курс, в принципі, може бути на рівні 27 грн навіть до квітня”, — зазначив Монін.

На його думку, серйозних наслідків для національної економіки може завдати блокування роботи морських портів з боку РФ.

“Єдине, що вони (РФ — ред.) можуть заблокувати порти, і тоді можуть бути справді якісь проблеми, пов’язані з відвантаженням нашої продукції на експорт. А так, у принципі, у нас зараз дуже добре ситуація склалася, оскільки нам надали значну допомогу міжнародні партнери. Це і Канада, і ЄС, і Велика Британія, і США зараз теж планують. Відповідно, у нас фактично перекриті борги, які нам потрібно було виплатити цього року. Я вважаю, що ця криза навіть зробила Україну сильнішою з погляду її стійкості”, — резюмував Монін.

Джерело