Озвучено тарифи на комуналку у грудні

Поділитись

Озвучено тарифи на комуналку у грудні

Тарифи на газ

З 36 газопостачальних компаній чотири знизили свій прайс. Найбільш вигідні для населення ціни на газ запропонували:

  • компанія ETG.UA – 7,79 грн/м³;
  • Neogas – 7,80 грн/м³;
  • Евода Трейд КП Луцькводоканал – 7,88 грн/м³;
  • Черкасигаз Збут та Уманьгаз Збут — 7,89 грн/м³;
  • Паливенерго – 7,90 грн/м³;
  • Енергогарантія – 7,95 грн/м³.

Встановлена ​​Нафтогазом України ціна 7,96 грн/м³ діятиме до 30 квітня 2022 року у рамках річного тарифного плану Фіксований. Аналогічна ціна – 7,96 грн/м³ – у Газпостачсервісу та Тернопільоблгаз Збуту.

Найдорожчий газ для населення Херсонської області — місцева енергопостачальна компанія продає його за ціною 13,5 грн/м³.

Побутовим споживачам природного газу, які обслуговує постачальник «останньої надії» (ПОН), необхідно вибрати та підключитися до ринкового постачальника до 1 грудня 2021 року. Усі клієнти ПОН протягом 60 днів повинні змінити газову компанію та укласти договір.

Зазначимо, що ціна 7,96 грн/м³ з ПДВ без вартості розподілу (доставки) діє лише на пільговий період, затверджений постановою КМУ від 25 жовтня 2021 р. № 1102.

Вартість доставки газу у регіональних газорозподільних компаній (облгазів та міськгазів) різна. Вона залежить від тарифів на доставку, які для кожної області та окремих міст встановлює НКРЕКУ (Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), і, як і раніше, повинна сплачуватись окремо.

Тарифи на електроенергію

Тарифи на електроенергію для населення з 1 грудня не зміняться. Як і раніше, ціна буде 1,44 грн/кВт-годину при використанні за місяць до 250 кВт-год. Все, що буде спожито понад, підлягає сплаті за тарифом 1,68/кВт-год.

Через зростання вартості газу змінилися тарифи на опалення для комерційних та бюджетних установ.

Вартість опалення та гарячої води

Згідно з меморандумом, який уряд, Офіс президента, місцева влада та Нафтогаз підписали перед початком опалювального сезону, ціна газу для виробництва тепла для населення становитиме 7,42 грн/м³ до кінця опалювального сезону. Крім того, меморандумом передбачено недопущення застосування до населення підвищення тарифів на послуги із постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Тарифи на водопостачання та водовідведення

Тарифи на водопостачання та водовідведення встановлюються окремо тим самим регулятоном — НКРЕКУ, причому вони різні для різних водоканалів. Крім того, є дві групи тарифів:

  • на власне централізоване постачання холодною водою та водовідведенням (для мешканців приватного сектору та колективних споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері водопостачання);
  • на централізоване постачання холодної води та водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем, для багатоповерхових будинків (суб’єктам господарювання, які є виконавцями цих послуг).

Тарифи на водопостачання та водовідведення у грудні залишаться на рівні листопадових тарифів.

Джерело