Озвучено причини підвищення цін на кукурудзу

Поділитись

Озвучено причини підвищення цін на кукурудзу

Політичні суперечки Росії та Заходу залишаються основним драйвером зростання цін на нафту, газ та, як наслідок, енергетичні культури, що використовують у виробництві біопалива.

Березневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго у п’ятницю виросли на 1,7% до рекордних у цьому сезоні 250 $/т, додавши за місяць 7,3% ціни.

Березневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу на біржі в Чикаго у п’ятницю також виросли на 3 $/т до 288 $/т, додавши за місяць 5% ціни.

В Україні ціни на кукурудзу стабілізувалися в портах на рівні 270-272 $/т, а гривневі ціни сягнули 8600-8750 грн/т на тлі девальвації гривні.

Березневі ф’ючерси на європейську кукурудзу на паризькій Euronext у п’ятницю виросли на 2,25 €/т до 257,25 €/т або 287,2 $/т, додавши за тиждень 5 €/т.

Очікується, що цього тижня політична напруга між Росією та Заходом зменшиться на тлі активних переговорів та початку олімпіади в Китаї. Тривалі вихідні в Китаї з нагоди святкування нового року знизять попит на кукурудзу в Україні та США, що може розвернути ціни донизу.

Джерело