Озвучено причину, чому фермери у всьому світі зменшують посівні площі

Поділитись

Озвучено причину, чому фермери у всьому світі зменшують посівні площі

Захмарно високі ціни на добрива змушують фермерів у всьому світі скорочувати їх використання та зменшувати посівні площі, що є наслідком українсько-російської війни. Це також викликає занепокоєння щодо продовольчої безпеки у світі.

Санкції, які були накладені на Росію, яка є великим експортером калію, аміаку, сечовини та інших добрив, перервали поставки даної продукції на світові ринки. Добрива є ключовим компонентом задля досягнення високого врожаю кукурудзи, сої, пшениці, рису.

Так, аграрії в різних частинах світу намагаються протидіяти скороченню пропозицій добрив. Зокрема, в Бразилії фермери вносять менше добрив для кукурудзи, а законодавці наполягають на відкритті заповідних земель для видобутку поташу. У Зімбабве та Кенії дрібні фермери вже повертаються до використання гною. А в Канаді деякі фермери вже створюють запаси добрив на майбутній сезон в очікуванні ще вищих цін. Очікується, що в США ціни на добрива цього року зростуть на 12%, за прогнозами USDA.

Деякі виробники розглядають можливість переходу на вирощування інших культур, які потребують меншого використання добрив, або ж скорочують площі. Також фермери будуть скорочувати використовувати добрива, але подібна стратегія зашкодить врожайності.

Найбільший збиток очікується в країнах, де фермери мають меншу фінансову спроможність.

Щодо питання продовольчої безпеки, то варто зазначити, що уряд Перу вже оголосив надзвичайний стан у своєму сільському господарстві. Зокрема, в країні були зменшені посівні площі, а також очікується скорочення імпорту фуражних зернових через високу вартість.

Варто зазначити, що загалом минулого року на Росію та Білорусь припадало понад 40% світового експорту добрив. Крім того, на Росію припадає близько 22% світового експорту аміаку, 14% світового експорту сечовини та близько 14% – моноамонійфосфату (МАФ) – усіх ключових видів добрив.

Джерело