Озвучено поради, як захистити сад від шкідників

Поділитись

Озвучено поради, як захистити сад від шкідників

Зараз стає популярний біологічний спосіб захисту саду. На дерева чи в теплиці заселяють інших комах для споживання шкідливих. Найшвидше розмножуються шкідники, які пристосовані навіть до великих доз до препаратів і на них не діють. Є фірми, які займаються розведенням комах або агрохолдинги мають власні біолабораторії комах для своїх полів.

Про це розповів Григорій Попов з Інституту зоології ім. Івана Шмальгаузена Національної академії наук України.

“Для кожної групи шкідників є свої хижаки схожі по розміру. Тому немає сенсу запускати у теплицю птахів, бо немає настільки великих комах. Хижі мухи цинозії менші за звичайні кімнатні, але такого ж кольору. Їх приносять у конверті личинками і висипають у теплиці. Одні літають і їдять шкідників. Інші відкладають яйця на місці скупчення щитівки і ті гинуть”, – пояснив фахівець.

Вигідно використовувати природніх хижаків, наприклад хижих клопів, кліщів чи мух. Їх можна розводити і продавати. Вони стали затребувані через відкриття перед ними ринку Євросоюзу, де суворі стандарти по вмісту хімікатів. Тому це вихід зменшити їх кількості у продуктах.

Не можна повністю знищити хоча б одну шкідливу комаху. Треба звести чисельність до мінімуму, щоб не шкодила культурам.

Комахи з’їдають 20 відсотків врожаю, за даними всесвітньої організації харчування. Їх видів більше, ніж усіх видів тварин і рослин. Населення у світі збільшується і всі хочуть їсти. Люди мусять виривати їжу у комах, шляхом використання пестицидів.

Джерело