Озвучено оновлені ціни на кукурудзу в Україні

Поділитись

Озвучено оновлені ціни на кукурудзу в Україні

На початку року закупівельні ціни на пшеницю та кукурудзу в Україні виросли внаслідок падіння курсу гривні відносно долара на 2,5%. Проте викликане даними січневого звіту USDA зниження світових котирувань на 3-5% розвернуло наприкінці тижня ціни в Україні донизу.

Закупівельні ціни на кукурудзу знизилися в портах на 100-150 грн/т до 8250-8300 грн/т або 260-262 $/т, оскільки трейдери в перші дні нового року придбали значні обсяги кукурудзи за високими цінами, і не мають проблем із закупівлею на тлі збільшення пропозицій.

Основною причиною зниження світових цін є прогнозовані на найближчі 7-10 днів рясні опади в Аргентині та Бразилії, які покращать стан посівів та зменшать вплив спекулятивного погодного чинника на ринок.

Після оприлюднення звіту березневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго впали на 2,2%, але наприкінці тижня відновилися на 1,3% до 234,6 $/т, не перетнувши психологічний рівень 6 $/бушель.

Березневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу в Чикаго також впали на 0,7% до 276 $/т, але у п’ятницю виросли на 0,75 $/т до 276,75 $/т.

Березневі ф’ючерси на європейську кукурудзу на паризькій Euronext після виходу звіту впали на 4 €/т до 239 €/т або 272,8 $/т, проте завдяки зміцненню курсу євро залишаються на рівні 270 $/т, що посилює тиск на ціни української кукурудзи.

Сьогодні на біржах США вихідний з нагоди святкування дня Мартіна Лютера Кінга, тому реакція ринку на погоду у Південній Америці та дані по експорту стане відомою у вівторок та середу. Імовірно, ціни продовжать опускатися слідом за стрімким падінням ринку пшениці.

Джерело