Озвучено ціни на тепличні огірки нового сезону в Україні

Поділитись

Озвучено ціни на тепличні огірки нового сезону в Україні

Незважаючи на подорожчання енергоресурсів, тепличні комбінати України вийшли на ринок із новим оборотом огірка. Ще на початку зими більшість представників тепличної галузі України не були впевнені у старті нового сезону через різке зростання вартості енергоносіїв, але на сьогоднішній день низка комбінатів із Центральних, Західних та Північних областей вже вийшли на ринок з новим оборотом огірка. Перші партії тепличних огірків на українському ринку з’явилися фактично в ті ж самі терміни, що й рік тому.

Але все ж таки подорожчання енергоресурсів внесло свої корективи у вартість продукції нового обороту. Так, перші партії гладких огірків надійшли на ринок по 80-82 грн/кг ($2,86-2,93/кг), що в середньому на 10% дорожче, ніж на перші партії цієї продукції минулого року.

Більш різко зросла ціна на пухирчасті огірки, і при цьому зростання цін у даному сегменті продовжується. Так, на сьогоднішній день тепличні комбінати готові відвантажувати пухирчастий огірок не дешевше за 90-95 грн/кг ($3,22-3,40/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року.

Також зазначимо, що розпочати сезон продажів тепличного огірка нового обігу з таких високих цін українським тепличним комбінатам дозволило стрімке скорочення на ринку імпортної продукції, зокрема турецького огірка. Так, згідно з даними інтернет-порталу turkmenportal.com, з кінця січня Туреччину накрили дуже сильні снігопади, і на сьогоднішній день постачання плодоовочевої продукції з цієї країни утруднене.

При цьому більшість ключових гравців ринку все ж таки сходяться на думці, що зі збільшенням вибірок огірка нового обороту в місцевих стаціонарних теплицях, ціни на цю продукцію все ж таки почнуть знижуватися. Але тут теж варто враховувати низку факторів, якщо погодні умови будуть сприятливими, то українські тепличні комбінати планують вийти на повну потужність вже через 10-15 днів.

Також на українському ринку може збільшитись пропозиція імпортної продукції, як тільки в Туреччині нормалізуються погодні умови. Усі ці фактори можуть суттєво вплинути на вартість українського тепличного огірка надалі.

Джерело