Озвучено 8 кроків для підтримки малих фермерів у 2022 році

Поділитись

Озвучено 8 кроків для підтримки малих фермерів у 2022 році

Для підтримки та розвитку аграрної сфери не досить лише відкрити ринок земель та додавати мільйон поправок до чинних законів, вести дебати у парламенті чи треба відкривати, чи ні, чи можна відкривати для іноземців, нібито спираючись на досвід сусідніх країн Балтії або Польщі, або ховатися за партійними гаслами, щоб якомога більше вразити своїх виборців. Про це повідомив голова спілки «Асоціації фермерів та приватних землевласників Житомирської області» Леонід Корейба.

На думку експерта, на рівні із земельним законодавством необхідна економічна підтримка дрібних сільськогосподарських товаровиробників.

Це має бути:

  1. Відкрита небюрократична кредитна програма з реальними відсотками.
  2. Повна державна підтримка новітніх впроваджень аграрного виробництва, в тому числі екологічного сектору використання земель.
  3. Страхування збитків та реальна їх державна виплата, а не лише підрахунок втраченого урожаю.
  4. Державне грошове заохочення дотримання раціонального використання земель, як у всіх розвинених країнах.
  5. Припинення партійного піару, зосередженого на фрагментах земельного законодавства (таких, як обмеження щодо продажу, га – в одні руки, відкривати ринок чи ні…).
  6. Зосередження законотворців на реальних сучасних проблемах аграріїв.
  7. Використання виключно ФАХОВОГО підходу до створення законів, а не взяття за основу фрагментів законодавства інших країн (цей досвід теж, звісно, має бути врахований, але не взірцевий).
  8. Запровадження комплексного підходу до узгодження законів щодо землі, економіки, права. Оскільки використання земель веде за собою більше, як лише аграрну сферу.

“Якщо буде саме такий напрямок ухвалення законів, то буде конкуренція, буде розвиток, буде створення нових ферм та господарств не з-за пазухи чиновників, а за правилами реального ринку земель. Автоматично відпадуть питання щодо здачі в оренду чи продажу, кому продавати землю, чи варто зараз її продавати, чи треба чекати на більшу ціну, чи обробляти самому, скільки землі є, як оформити неоформлену ділянку, для чого треба той пай, як оновити тракторний парк, де взяти гроші на комбайн, що робити, коли посуха, де брати земельний банк, як втриматись на плаву та бути конкурентом, як вкласти гроші в агросектор і що отримати?!, — зазначив Леонід Корейба.

Він додав, що потрібно заборонити уряду обмежувати експорт сільгосппродукції у 2022 році під будь-якими приводами.

Джерело