Нова міністр економіки запропонувала методи боротьби з тіньовою економікою

Поділитись

Нова міністр економіки запропонувала методи боротьби з тіньовою економікою

Для боротьби із тіньовою економікою в країні насамперед слід створити інституції, які посилять економічну політику держави. Про це під час виступу з трибуни парламенту 4 листопада сказала кандидатка на посаду віцепрем’єр-міністра, міністра економіки, заступник керівника Офісу Президента Юлія Свириденко.

“Бізнес працює в тіні. 25-35% ВВП це наші тіньові кошти. Які рішення можуть вплинути на цю ситуацію? Перше – це запуск інституцій, які посилять економічну політику держави. Друге – це перегляд власне самого підходу до здійснення державних інвестицій. Щодо запуску інституцій, мова йде перш за все про Експортно-кредитне агентство, Фонд прямих іноземних інвестицій, Державне лізингове агентство, тощо. Усі ці інституції успішно працюють в США та Європі. Більшість із них створені й у нас, але вони не показують значущих результатів”, – сказала Свириденко.

Вона зазначила, що в країні слід сформувати сталі інституції, які будуть здатні підтримати бізнес під час пандемії та створити сприятливі умови для бізнесу.

Джерело