Нова методика нормативно-грошової оцінки землі вдарить по місцевих бюджетах

Поділитись

Нова методика нормативно-грошової оцінки землі вдарить по місцевих бюджетах

Кабмін на своєму засіданні затвердив нову методику нормативно-грошової оцінки землі (НГО), яка є вигідною для великих компаній, але негативно вплине на місцеві бюджети. Про це заявив лен Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народний депутат України Вадим Івченко.

«Цією методикою у декілька разів занижається нормативно-грошова оцінка землі —  у Укрзалізниці, у підприємств, які пов’язані з користуванням надрами та споруди об’єктів енергогенеруючих підприємств… Наприклад, у Укрзалізниці, яка, до речі давно вже не державне підприємство, а підприємство з корпоративним управлінням, це не тільки земля, на якій лежать шпали, це і земля під вокзалами, під ремонтними цехами, складськими та виробничими приміщеннями, офісними будівлями цієї компанії», — сказав Вадим Івченко.

Він наголосив, що для компаній, які підпадають під знижені коефіцієнти, вигода очевидна – для них автоматично зменшується податок на землю. А для місцевих бюджетів — це величезний мінус у бюджетах.

Джерело