Nestle планує викорінити дитячу працю на какао-фермах

Поділитись

Nestle планує викорінити дитячу працю на какао-фермах

Компанія Nestle вирішила доплачувати какао-фермерам, аби протидіяти використанню дитячої праці — до 2030 року на це витратять 1,4 млрд доларів. Компанія пропонуватиме фінансові стимули для фермерів та їхніх родин обсягом 500 франків у рік (близько 540 доларів).

Аби отримати гроші, родини повинні відповідати низці критеріїв. Зокрема, їхні діти повинні навчатися у школі, а на фермі використовувати сучасні сільськогосподарські техніки. 

Ця галузь роками стикалася з критикою за бездіяльність для викорінення дитячої праці на фермах какао. Хоча компанії запровадили програми для пом’якшення проблеми та часто наголошують на своїй роботі з неприбутковими організаціями, вони стверджують, що потрібно боротися з основними чинниками, зокрема — бідністю.

Поширеність дитячої праці у виробництві какао в Кот-д’Івуарі та Гані зросла на 14 п.п. за десятиліття до 2019 року, водночас виробництво какао — на 62%.

«Нова програма стимулів базується на пілотному проєкті, розпочатому у 2020 році. Цьогоріч він розшириться до 10 000 фермерів, а у 2024 році до нього хочуть додати фермерства у Гані. До 2030 року планується охопити всі 160 тисяч фермерів», — розповіли у Nestle.

Джерело