Названо сорт яблук, що коштують 20$ за штуку

Поділитись

Названо сорт яблук, що коштують 20$ за штуку

У світі існує величезна кількість культурних сортів садових яблунь, які відрізняються кольором, формою, розміром і смаковими якостями плодів.

Попередниками знаменитих на весь світ яблук «Чорний діамант» є сорт «Хуа Ніу», який раніше був виведений новозеландськими селекціонерами. Після того, як сортові саджанці цієї рослини були завезені в Піднебесну, місцеві садівники, завдяки особливим кліматичним умовам і сучасним технологіям вирощування, змогли значно поліпшити характеристики цього сорту.

В результаті наполегливої ​​праці китайських фермерів і під впливом унікальних природних факторів яблука придбали рідкісний темно-фіолетовий колір шкірки і приємну текстуру. Крім того, плоди виявилися кориснішими, оскільки в них міститься більше число вітамінів, цукрів, макро- і мікроелементів. При цьому вони приголомшливо смачні, хрусткі і соковиті.

Своїм зовнішнім виглядом визріли яблука трохи нагадують діамант, тому їм і дали назву «Чорний діамант».

Справа в тому, що яблуневі сади були спочатку розміщені в районі тибетськго високогір’я, на висоті від 3100 до 3500 метрів над рівнем моря, де існує досить відчутний перепад денних і нічних температур. При цьому рослини отримують максимальну кількість ультрафіолету, завдяки чому і набувають унікальну темне забарвлення плодів.

Яблуні «Чорний діамант» виявилися невибагливими і демонструють чудову стійкість до заморозків. Крім того, вони не потребують запилення комахами і практично не пошкоджуються комахами-шкідниками.

Перший яблуневий сад був закладений садівниками Тибету ще в 2011 році. Його площа склала близько 50 гектарів. Вже через чотири роки 20 000 дерев дали близько 50 000 кілограмів стиглих плодів. Однак з цим сортом не все так просто. Справа в тому, що лише близько 30% отриманого врожаю має прийнятий за стандарт темно-фіолетовий колір плодів, тому загальна кількість сортових яблук не така велика, а витрати на дистрибуцію досить високі.

Тоді китайські маркетологи вирішили продавати ці яблука в обмеженій кількості і вивели їх в окрему групу ексклюзивних продуктів VIP-класу. Реалізуються вони поштучно і розміщуються в спеціальній подарунковій упаковці, що містить від 6 до 8 плодів. Вартість одного яблука становить від 7 до 20 доларів.

Реалізація доспілих плодів починається в жовтні і триває близько двох місяців. При цьому виробникам і дистриб’юторам вдалося створити на ринку значний ажіотаж, оскільки основні продажі яблук «Чорний діамант» відбуваються за попереднім замовленням і передоплатою.

Джерело