Названо сорт пшениці, який дає високий врожай за несприятливих умов

Поділитись

Названо сорт пшениці, який дає високий врожай за несприятливих умов

Високоврожайний сорт раннього строку дозрівання Румор селекції ШТРУБЕ дає змогу отримати високий урожай навіть за несприятливих умов, якими в останні роки є значне підвищення літніх температур і брак літньої вологи. Про це повідомляє пресслужа компанії «ШТРУБЕ УКРАЇНА ГМБХ».

Зазвичай у період початку колосіння й формування зернівки пізніших сортів установлюється спекотна погода, зерно може підгоріти і, як кажуть агрономи, відбувається запал зерна. У результаті воно стає щуплим, втрачається врожайність.

Натомість Румор «проскакує» цей період, адже в нього раніше починає формуватися зернівка, тож у середньому він достигає на 7-10 днів раніше за інші сорти. 

Сорт Румор інтенсивного типу з високою стійкістю до вилягання дуже добре реагує на внесення мінеральних добрив. Завдяки високій посухостійкості й доволі високій зимостійкості його можна вирощувати навіть у зонах із недостатньою кількістю опадів, але за умови, що там морози не вдарять за відсутності снігового покриву.

Автори сорту його рекомендують вирощувати в зонах Полісся, Лісостепу, Степу, але найкращі результати він показує в Західному регіоні країни.

«Безперечною перевагою сорту є його стійкість до основних хвороб пшениці – борошнистої роси, жовтої та бурої іржі, до кореневих гнилей, септоріозу листя та колоса, фузаріозу. А це одна зі складових високої врожайності», – повідомляють фахівці компанії.

Джерело