Названо області-лідери за обсягами збору врожаю зернових в Україні

Поділитись

Названо області-лідери за обсягами збору врожаю зернових в Україні

В Україні намолочена рекордна кількість ранніх зернових та зернобобових культур – 44,8 млн тонн.

Збирання ранніх зернових культур в Україні завершено. На площі 10,2 млн га, що становить 100 % до прогнозу, було намолочено 44,8 млн тонн зерна. Цьогорічний врожай є рекордним за всю історію України!

Він додав, що пшениці намолочено 32,8 млн тонн. Найвища її урожайність – у сільгосптоваровиробників Хмельницької області – 65,2 ц/га. Ячменю намолочено 10 млн 94 тис. тонн. Лідером є Київська область – 57,2 ц/га. Гороху – 570 тис. тонн.

Міністр також додав, що лідером із намолоту зерна є Одещина із показником понад 4,1 млн тонн. По 3 млн тонн зерна намолотили в Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Крім того, Роман Лещенко зазначив, що вже завершилося збирання ріпаку та намолочено понад 2,8 млн тонн насіння. Найвища врожайність ріпаку по Хмельницькій (35 ц/га) та Черкаській (34,2 ц/га) областях.

«Враховуючи неврожай на інших континентах, кон’юнктура світових цін є сприятливою для аграрної продукції України і посилює роль нашої держави у глобальній продовольчій безпеці. Відповідно агросектор, за такої державної підтримки, може у 2021-му році може сформувати понад половини обсягу валютної виручки держави та забезпечити п’яту частину ВВП України», – підсумував міністр.

Джерело