Названо фактори, що вплинули на зміцнення гривні

Поділитись

Названо фактори, що вплинули на зміцнення гривні

У вересні Україна заплатить зовнішнім кредиторам близько 3 млрд доларів, однак протягом першої половини осені гривня буде зміцнюватись.

“У вересні могли бути складнощі, адже саме на цей період випадають рекордні виплати за зовнішніми боргами (Україна у вересні мусить сплатити зовнішнім кредиторам близько 2,9 млрд доларів, – ред.). В останні місяці була невизначеність, чи зможе Міністерство фінансів сплатити ці кошти без екстраординарних заходів. Але Україна змогла залучити близько півмільярда доларів через випуск євробондів і 23 серпня має отримати “подарунок” від МВФ у розмірі 2,7 мільярда доларів. Ці кошти мають забезпечити безпроблемне проходження періоду пікових виплат нашим кредиторам”, – пояснив президент інвестиційної групи “Універ” Тарас Козак.

Фундаментальні фактори, що впливають на гривню, досить непогані, відзначив аналітик. Йдеться про гарний врожай та високі експортні ціни.

Також фахівець нагадав, що цього року українські трудові мігранти переказали із закордону рекордний обсяг грошей. За даними Нацбанку, за січень-травень 2021 року в Україну надійшло від заробітчан 5,1 млрд доларів, що на 25% більше за перші п’ять місяців минулого року.

“Усе вказує на те, що гривня продовжить зміцнюватись як мінімум до жовтня. Якщо ми пройдемо вересень без серйозних проблем, далі у нас досить легкий період у контексті виплат зовнішнього боргу”, – очікує фахівець.

Джерело