Найбільший виробник продуктів харчування прогнозує жорстке підвищення цін

Поділитись

Найбільший виробник продуктів харчування прогнозує жорстке підвищення цін

Представники крупних світових брендів заявляють про подорожчання продовольчих товарів після закінчення пандемії.

За словами керівника одного з найбільших виробників продуктів харчування у світі, відомого кетчупом Heinz, люди незабаром будуть витрачати на їжу значно більше, ніж наразі. Про підвищення цін заявили і в компанії PepsiCo.

Так, глава Kraft Heinz Мігель Патрісіо заявив, що концерн був змушений підвищити ціни в декількох країнах через зростання інфляції практично скрізь, у всьому світі. Про це йдеться в матеріалі BBC.

Дуже сильно на зростання цін у світі вплинув локдаун і карантини. При цьому в багатьох країнах скоротилося виробництво сировини, а також були введені обмеження на виробництвах і на готову продукцію.

Весь світ накрила енергокриза. “У Великій Британії не вистачає водіїв вантажівок. У США витрати на логістику також істотно зросли, і в деяких галузях економіки спостерігається нестача робочої сили”, – пояснює Патрісіо.Глава Kraft Heinz вважає, що людям доведеться звикнути до високих цін на продукти харчування. Справа в тому, що населення світу зростає, а кількість земель, на яких можна що-небудь вирощувати – ні.

За словами Патрісіо, в більш довгостроковій перспективі необхідно удосконалити технології для підвищення ефективності фермерських господарств. Так, зростання витрат доведеться фінансувати не тільки покупцям, але і виробникам. До речі, на поточному тижні компанія PepsiCo попередила, що також очікує зростання витрат практично на все, і заявила, що подальше підвищення цін, ймовірно, відбудеться на початку 2022-го.

Джерело