На Житомирщині збільшили посівні площі під гречкою

Поділитись

На Житомирщині збільшили посівні площі під гречкою

Аграрії Житомирської області у поточному році посіяли 14,9 тис. га гречки, що на 100 га більше ніж минулого року. Проінформувала заступниця керівниці обласного департаменту агропромислового розвитку Ніна Добринська.

Вона зауважила, що збільшенню посівних площ гречки сприяла постанова уряду, згідно з якою агровиробникам буде надана дотація у розмірі 5 тис. грн на 1 га.

«Цього року вперше за вирощування нішевих культур, якою, зокрема, є і гречка, аграрії отримають дотацію. Її розмір становитиме до 5 тис. на 1 га. Документи на отримання дотації можна подавати з 1 вересня 2021 року», – заявила чиновниця.

За словами сільгоспвиробників Житомирщини, гречка має меншу рентабельність, аніж, наприклад, кукурудза, саме тому аграрії цікавляться іншими культурами.

«Гречка – культура, яка не є рентабельною. Її так мало сьогодні висівають, тому що всі хочуть прибутки. Краще посіяти на такій площі кукурудзу, на якій підприємство зможе заробити $600-800/га, а ми тут заробимо максимум $200-150», – розповів фермер Олександр Ющенко.

Він переконаний, що дотація допоможе компенсувати збитковість від вирощування гречки.

Економіст Олег Пендзина візначив, що уряд прийняв рішення доплачувати аграріям за вирощування гречки, щоб попередити її здорожчання.

«Аби повністю забезпечити себе гречкою, нам потрібно десь 110 тис. т крупи на рік. За оцінками Міністерства агропромислового комплексу, ми зберемо 100 тис. т. Собівартість вирощування гречки є достатньо високою, гречку вирощувати важко. Дотації мають відіграти роль підтримки для товаровиробника, щоб він вирощував у межах внутрішнього ринку», – пояснив експерт.

Пендзин вважає, що на даний час на внутрішньому ринку України дефіциту гречки не спостеігається, тому її вартість збільшуватися не буде.

Джерело