На Житомирщині виростили до свят 250 тис ялинок

Поділитись

На Житомирщині виростили до свят 250 тис ялинок

Вік – п’ять років, висота – півтора метра. Такі актуальні параметри різдвяної ялинки. А ще вона має бути пишною, густою та обовязково запашною…

Саме таких хвойних деревець у державних лісогосподарських підприємствах Житомирщини виростили майже 250 тисяч штук. Всього ж на плантаціях різдвяних ялин, котрі лісівники закладають спеціально для реалізації до свят, підростає 2,4 мільйона хвойних дерев різних років.

5-8 років потрібно вирощувати ялинку, щоб вона могла стати повноцінним атрибутом свята. А щоб вона була ще й справжньою красунею – всі роки за нею необхідний відповідний догляд.

«Окрім того, що кожній рослині виділяють окремий горщик, її розміщують так, щоб не заважали «сусіди»,  щоб достатньо було світла, вологи тощо,  – ділиться професійними секретами майстер лісорозсадника Надія Миненко. –  Кілька разів пересаджують у більшу посудину. Рослинку поливають, підживлюють, притінюють – словом, створюють найкомфортніші умови.»

Далі найкращі екземпляри надходять у продаж. Ті ж, що не пройшли відбір – відправляють на дорощування, або навесні  висаджують на плантацію у відкритий грунт.

Найближчим часом на території області запрацюють  торгівельні пункти з продажу ялинок. Лісівники пропонують мешканцям області відвідати їх та придбати зелені деревця саме там.

Разом з тим вони застерігають, що сума штрафу, яку доведеться сплатити за самовільно зрубану ялинку значно перевищуватиме її вартість, відтак лісівники сподіваються, що бажаючих іти на лісопорушення не буде.

Джерело